Öğrenciler İçin Balın Önemi

Öğrenciler İçin Balın Önemi

Özellikle okul çağında olan çocukların, derslerde daha başarılı olmalarını sağlayacak, algı seviyelerini artıracak, konsantre sürelerini uzatacaktır. Sınav dönemlerinde oluşan stres nedeniyle düşen vücut direncini artıracaktır. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirici etkiye sahip vitaminler dolayısıyla okul ortamında çabuk hasta olmalarını önlemektedir.

Türkiye’de bol miktarda üretilen çam balı çocuklarda oluşan demir eksikliğini gidermektedir.

Bağırsakların çalışmasını kuvvetlendirerek öğrencilerde çokça rastlanan ishalin önlenmesinde etkili olur.

Çocuklar İçin Balın Önemi

İçindeki enzim, vitamin ve minerallerden dolayı eşsiz bir şifa kaynağı olan bal yetişkinler kadar çocuklar için de oldukça önemli yere sahiptir.

1 yaşından büyük çocukların her gün tüketmesi hekimler tarafından önerilmektedir. Yeni doğan bebeklere önerilmemektedir. İçerisinde bulunan Clostridium botulinum bakterisi nedeniyle yeni doğan bebeklere verilmemelidir. Bunun sebebi henüz bağışıklık sisteminin gelişmemesidir.

Hem vücut gelişimi hem de akıl fonksiyonlarının tam çalışması açısından çocuklar muhakkak her gün dengeli bir şekilde bal tüketmelidir. Boylarının uzamasından vücut dirençlerini artırmaya, cilt temizliğinden zeka seviyesinin yükselmesine kadar her noktada önemli destekleyici besin kaynağıdır.

Nasıl Tüketilmelidir?

Çocukların kilosuna göre değişiklik göstermektedir. Kilo başına 1 gr. bal tavsiye edilmektedir. Sabah ve akşam olmak üzere paylaştırılabilir. Sade tüketilebildiği gibi gıda maddeleriyle karıştırılarak da tüketilebilir.

Hangi Ballar Tüketilmelidir?

Pazarlarda farklı türde bal çeşitleri var. Bunlar arasında besin değerleri olarak çok farklılık yoktur. Önemli olan türü değil hakiki bal olup olmamasıdır. Arıcan Lezzetleri tüm ballarımız organik, hakiki ve saf baldır. Güvenle çocuklarınız tüketebilir.

Diğer Ürünler

Bizi Takip Edin!