Arıcan Bal | Ballı leziz ve kolay tarifler | Arıcan Yöresel Bal Blog – Arıcan Yöresel Bal

Arıcan Yöresel Bal

Bal Gibi Yaz Çekilişi

Bal Gibi Yaz Çekilişi

Bu yarışma Facebook ve Instagram platformları olmak üzere iki farklı platform üzerinden gerçekleştirilecektir. Bu yarışmaya Instagram ve Facebook hesabınız ile ve yalnızca bir kez katılabilirsiniz. Arıcan Bal’ın Instagram ve Facebook hesabında paylaşılmış “Bal Gibi Yaz Çekilişi” yarışma gönderisini beğenen, Arıcan Bal’ın Facebook ve Instagram sayfalarını takip eden ve yorum olarak en az 3 kişiyi etiketleyen katılımcılardan çekiliş ile belirlenecek toplam 6 kişiye Arıcan Süzme Çam Balı hediye edilecektir. Kazanan isimler, 18 Temmuz 2017 tarihinde Arıcan Bal’a ait Instagram hesabında (instagram.com/aricanbal) açıklanacaktır. Arıcan Bal, herhangi bir sebepten ötürü kazananların açıklanmasını ileri bir tarihe erteleyebilir. Kazanan katılımcılar, haklarını başkalarına devredemez. Kazananlara, Instagram veya Facebook hesapları üzerinden ulaşılacaktır. Üç iş günü içerisinde, adres bilgisinin dönüşünü sağlayamayan talihlinin hakkı yedek talihliye devredilecektir. Arıcan Bal kampanya boyunca, kampanya sonuçlarını olumsuz yönde etkileyecek şekilde haksız yollardan kazanç elde edilen işlemleri tespit etmesi durumunda, katılımcının o güne kadarki bütün katılım verilerini hiçbir uyarı yapmadan iptal etme hakkına sahiptir. Bu kişiler kazananlar listesinde yer alsalar bile yapılan incelemeler sonucunda kurallara aykırı bir işlem ya da davranışı tespit edilmesi halinde, katılımcının bütün katılım verileri silinecek ve ödül kazanma hakkı ortadan kalkacaktır. Bu katılım koşulları, Facebook ve Instagram’da düzenlenen “Bal Gibi Yaz Çekiliş” yarışması içindir. Yarışmaya Arıcan Bal ve reklam ajansı çalışanları katılamaz; katılmış olsalar dahi, kazanmaları halinde hediye almaya hak kazanamazlar.

Ramazan Bereketi Çekilişi

Ramazan Bereketi Çekilişi

Bu yarışma Facebook ve Instagram platformları olmak üzere iki farklı platform üzerinden gerçekleştirilecektir. Bu yarışmaya Instagram ve Facebook hesabınız ile ve yalnızca bir kez katılabilirsiniz. Arıcan Bal’ın Instagram ve Facebook hesabında paylaşılmış “Ramazan Bereketi Çekilişi” yarışma gönderisini beğenen ve yorum olarak en az 3 kişiyi etiketleyen katılımcılardan çekiliş ile belirlenecek toplam 3 kişiye Arıcan Yayla Süzme Çiçek Balı hediye edilecektir. Kazanan isimler, 22 Haziran 2017 tarihinde Arıcan Bal’a ait Instagram hesabında (instagram.com/aricanbal) açıklanacaktır. Arıcan Bal, herhangi bir sebepten ötürü kazananların açıklanmasını ileri bir tarihe erteleyebilir. Kazanan katılımcılar, haklarını başkalarına devredemez. Kazananlara, Instagram veya Facebook hesapları üzerinden ulaşılacaktır. Üç iş günü içerisinde, adres bilgisinin dönüşünü sağlayamayan talihlinin hakkı yedek talihliye devredilecektir. Arıcan Bal kampanya boyunca, kampanya sonuçlarını olumsuz yönde etkileyecek şekilde haksız yollardan kazanç elde edilen işlemleri tespit etmesi durumunda, katılımcının o güne kadarki bütün katılım verilerini hiçbir uyarı yapmadan iptal etme hakkına sahiptir. Bu kişiler kazananlar listesinde yer alsalar bile yapılan incelemeler sonucunda kurallara aykırı bir işlem ya da davranışı tespit edilmesi halinde, katılımcının bütün katılım verileri silinecek ve ödül kazanma hakkı ortadan kalkacaktır. Bu katılım koşulları, Facebook ve Instagram’da düzenlenen “Ramazan Bereketi Çekiliş” yarışması için olup, başka bir yarışma, çekiliş, promosyon, ikramiye ya da kampanya için kullanılmamaktadır. Yarışmaya Arıcan Bal ve reklam ajansı çalışanları katılamaz; katılmış olsalar dahi, kazanmaları halinde hediye almaya hak kazanamazlar.

Ballı Meyveli Kaygana

Ballı Meyveli Kaygana

Hazırlanışı;

Tüm meyveleri Arıcan Bal ve limonla karıştırıp bir süre dinlenmeye bırakın bu sırada kayganaları hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Bir kaba mayayla birlikte unu ekleyip bir tutam tuz koyun. Continue reading

Ballı Cevizli Balık

Ballı Cevizli Balık

Hazırlanışı;

Derin bir tencerede ayçiçek yağını orta dereceli ateşte ısıtın.
Küçük bir kasede mayonez, Arıcan Bal’ını ve hindistan cevizi sütünü çırparak karıştırın. Continue reading

Ballı Patlıcan

Ballı Patlıcan

Hazırlanışı:

Patlıcanları çizgili olarak soyun. Zar şeklinde doğrayıp soğuk ve tuzlu suda bekletin.
Ufak bir sos tenceresine; 2 yemek kaşığı sıvı yağ, domates püresi, ezilmiş sarımsak, Arıcan Balı,

 

Continue reading

Ballı Tavuk Kanadı

Ballı Tavuk Kanadı

Hazırlanışı:

Tavuk kanadını, soya sosunu, portakal suyunu, karabiberi, zencefili, köri sosunu, Arıcan Balı’nı, ve yarım demet iri doğranmış taze soğanı ile karıştırarak beklemeye bırakın.

 

Continue reading

Ballı Çökelekli Helva

Ballı Çökelekli Helva

Hazırlanışı:

Öncelikle teflon tencereye kaymağı ve zeytinyağını döküp eritin.

Daha sonra azar azar un ekleyip güzelce kavurun, karışımlar pembe renge dönene kadar işlemi devam ettirin.

 

Continue reading

Ballı Çörek

Ballı Çörek

Hazırlanışı

Tereyağını kısık ateşte erittikten sonra sütü ve suyu ilave edin.

Birkaç dakika ısıttıktan sonra ocaktan alın.

Ilınmış, tereyağlı sıvı karışıma kuru mayayı ilave edin. Eriyene kadar karıştırın. Continue reading