Arı Sütü | Arıcan Yöresel Bal Arı Sütü – Arıcan Yöresel Bal

Arı Sütü

arisütüü-karisimii Arı Sütü

Arı Sütü Nasıl Üretilir ve Tüketilmelidir?

Özel besin olan arı sütü 5-15 günlük arılar tarafından kraliçe arısının beslenmesi için üretilir. Hammaddesi bal için aldıkları çiçek özleri ve arılarda mevcut olan enzimlerdir. Yutak üstü salgı bezlerinden salgılanarak üretilir. Renginin süte benzemesi ve kraliçe arısının besin kaynağı olması bakımından arı sütü denilmektedir.

Kanser Tedavisi

Arı sütü başta kanser, damar tıkanıklığı olmak üzere birçok hastalığa karşı koruyucudur. Özellikle içindeki selenyum ile vücudun yenilenmesini ve gelişmesini hızlandırır.

Sporcu Besini

Spor yapanlar için doğal doping olarak bilinir. Ayrıca vücudun gelişmesi için önemli bir destek besindir. Ayrıca antrenmanlar sonrası oluşan tahrişleri tedavi edici özelliği bulunmaktadır.

Çocuk Sahibi Olmak

Kraliçe arısının en çok yumurtlayan canlı olmasının en başlıca nedenlerinden birisi arı sütü ile beslenmesidir. Arı sütü, üremeyi artırıcı enzim ve hormonlar ile üreme organlarında pozitif etkiye sahiptir. Çocuk isteyen çiftlere tavsiye edilmektedir.

Arı Sütü Nasıl Kullanılmalıdır?

Arı sütü saf olarak veya karışımla kullanılır. Kilo kaygısı olanlar saf haliyle tüketmeleri tavsiye edilmektedir. Saf arı sütü, yetişkinler tek seferde en fazla 2 gr tüketmelidir. En az 30 saniye dil altında tutularak tüketilir.

Bal, Polen, Propolis veya meyve suları ile karışım yapılarak da tüketilebilir. Önemli olan arı sütünün dengeli konulmasıdır. %5 oranında karıştırılmalıdır.

Çocuklar için sadece kibrit çubuğunun ucu kadar kullanılmalıdır. Günde 1 kere yeterlidir.

      – Saf Arı Sütü Satın Al –