Arı Sütü & Polen & Propolis | Arıcan Yöresel Bal Arı Sütü – Polen – Propolis – Arıcan Yöresel Bal

Arı Sütü - Polen - Propolis

arisütüü-karisimii

Arı Sütü

Arı sütü işçi arıların ürettiği mineraller, yağ asitleri, C ve B kompleks vitaminleri içeren bir arı ürünüdür. Uzun yıllardır arı sütü yaşlanmayı önlediği belirtilen besin olarak kullanılmıştır. Yapılan araştırmalarla arı sütünün sağlığa inanılmaz katkı sağladığı anlaşılmıştır.

Arı Sütü Faydaları

Bal ve propolis gibi arı sütü de antimikrobiyal özelliğe sahiptir. İnsülin benzeri etkiye sahip olduğu için kan şekerini dengeler. Ayrıca arı sütü, kollajen üretimini arttırarak cilt yaşlanmasını geciktirici etkisinden dolayı kozmetik sektöründe de sıklıkla kullanılır. Yapılan bir çok bilimsel çalışma üreme fonksiyonlarını arttırdığını ve kısırlık tedavisinde etkili olduğunu göstermiştir.

Polen

Polen ise arıların çiçeklerden topladıkları farklı bir arı ürünüdür. Her insanın rahatça kullanabileceği bir besin desteğidir. Arı poleninin %40’ı proteinden oluşur ve yaklaşık olarak tamamı metabolizma tarafından kullanılabilir durumdadır. C vitamini, B-kompleks ve folik asit ve demir açısından çok zengindir. Arı poleninin diğer arı ürünlerinden en önemli farkı vücutta antioksidan enzimleri düzenleyerek karaciğerdeki yağlanmayı da azaltmayı sağlaması olarak araştırmalar belirtiyor.

polenn

Propolis’in Faydaları

Arıların reçine salgılayan ağaçlardan toplayarak kovanlarını dış etkilerden korumak için kapladıkları bir maddedir. Arılar bu maddeyi peteklerin birine yapıştırılmasında, kovandaki deliklerin kapatılmasında, kovan içindeki bakteri ve mantar düzeyinin azaltılmasında kullanırlar. Propolis karoteni tiamin, riboflavin, pridoksin vitaminlerini içermektedir ve antioksidan bir grup olan polifenolleri en yüksek oranda içeren arı ürünüdür.

İltihap giderici , immün sistemi uyarıcı ve anti kanserojenik etkilere sahiptir. özellikle Uzakdoğu ülkelerinde propolis kullanımı oldukça yaygındır. Uzakdoğu kişilerin bağışıklık sisteminin sağlam oluşunun , yaşam sürelerinin Avrupa’daki yaş ortalamasının üzerinde olmasının en büyük nedeni propolis kullanımından olduğuna inanılmaktadır.

Şifa Sepeti

Özellikle soğuk algınlığı, grip veya üst solunum yollarının salgın olduğu dönemlerde arı sütü, polen, propolis karışımlarını düzenli olarak kahvaltıda tüketmek vücudun mikroplara karşı savaşmasını kolaylaştırmaktadır.

– Hemen Sipariş Ver –